Loading...

ISI YALITIM FIRMALARI

Binalarda isi yalitimi için, konut yöneticileri ve kat maliklerinin birlikte aldigi isi yalitim kararindan daha önemlisi, beklentilerinizi karsilayabilecek profesyonel mantolama firmasina karar vermektir.

Yalitim sektörü günden güne büyümekle birlikte malzeme üreticilerinin ve mantolama firmalarinin sayisinin da artmasi ve bu rekabetin bina sahiplerine yansimasi büyük önem arz etmektedir. Fiyat odakli düsünen mantolama firmalari standartlara uygun olmayan ve isinin ehli olmayan düsük ücretli uygulama personeli ile mantolama yapan firmalar, konut sakinlerine hem maddi hem de manevi zarar vermektedir. Yalitim yaptirarak yakit giderlerinden tasarruf etmek, daha güvenli ve konforlu binalarda yasamak isteyen daire sakinleri hayal kirikliklarina ugramaktadir.

Islevsel, estetik ve yenilikçi temelli çözümleriyle yalitim sektörünün lider mantolama firmasi olan KENT YAPI, insanlarin manevi degeri en yüksek olan varliklari olan yuvalarinin, daha güvenli, estetik ve tasarruf saglayan yapilara dönüsmesi için, çagin son teknolojik gelismelerine uygun çözümleri, yasadigi çevrenin ekolojik yapisini da göz önünde bulundurarak hayata geçiren ve en degerli ortaklari olarak gördügü çalisanlarinin gelisimine ve memnuniyetine önem vererek is süreçlerini tasarlayan, bu essiz is tasarimiyla dokundugu tüm yapilari daha degerli hale getiren ve bu degeri tüm çevresine ve müsterilerine yansitmayi misyon edinen bir mantolama firmasidir.

KENT YAPI verilen söze sadakati isin ilk asamasi olarak görür… 

MANTOLAMA FIRMASI SEÇIMINDE DIKKAT EDILMESI GEREKENLER

  •  Öncelikle iyi bir alt yapi ve teknik kadroya sahip, hiçbir isi eksik birakmamis,referans verebilecek, uygulama hakkinda tam bilgiye sahip, uygulama ve is güvenligi alaninda egitimli ekipleri olan mantolama firmalari tercih edilmelidir.
  •  Türkiye’de yalitim sektörünün lokomotifi konumunda bulunan IZODER, Türkiye’nin en genis kapsamli akredite yalitim laboratuvarlari konumunda olan Test Belgelendirme Arastirma ve Gelistirme Tic. A.S.(TEBAR) bünyesinde kurdugu Personel Belgelendirme Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan  aldigi yetki ile yalitim ustalarini isi,su,ses ve yangin yalitimi uygulamalarindan sinava tabi tutarak sertifika vermeye baslamistir, uygulamaci mantolama sirketinin IZODER üyesi olmasi ve personeline egitim aldirmis olmasi, yapilacak yalitim uygulamasinin sihhati açisindan büyük önem tasimaktadir.
  •  Uygulamayi yapan mantolama sirketleri yaptigi isin arkasinda durabilmelidir. Hem isçilige hem de kullanilan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 sene garanti verebilmelidir. Standartlara uygun ve üreticinin garanti verdigi mantolama malzemeleri kullanilmalidir.
  •  Uygulamaya baslanmadan önce sözlesme imzalanmali ve isin tüm sartlari detayli olarak imzalanan sözlesmede belirtilmelidir.
  •  Mantolama sirketleri uygulamada çalisacak personelin SGK girislerini bina/site yönetimleri istemeden kendiliginden vermelidir.
  •  Binada kesif yapmadan ezbere fiyat veren firmalar yerine binayi yerinde inceleyen ve buna göre en dogru fiyatlari veren firmalar tercih edilmelidir.
  •  Bazi firmalarin mali yapilari isi tamamlayabilecek güçte olmayabilir, aday firmalarin mali yapilari incelenmeli ve isin büyüklügüne göre mutlaka teminat mektubu istenmelidir.

Mantolama firma seçimi ile ilgili detayli görsel bilgi için bilgilendirici videolarimizi izlemenizi tavsiye ederiz.