Loading...

Isi yalitimi, sicak ya da soguk havanin isi köprüleri vasitasi ile konutlarin içine girmesini ya da çikmasini engellemek adina yapilan islemlerdir. Sürekli artan enerji faturalari isinma için ayrilan bütçeleri de arttirmaktadir. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oraninin konutlar için sarf edildigi düsünüldügünde isi yalitimi artik bir ihtiyaç durumuna gelmis bulunmaktadir. Enerji tasarrufunun yaninda isi yalitimi, konutlarin ömrünü uzatmak, degerini arttirmak, arzu edilen konfor sartlarini saglamak, saglikli bir yasam sürmek, çevre kirliligini azaltmak ve saglikli bir çevre olusturmak için hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadir.

 ENERJI KIMLIK BELGESI
Binalarin iç ortamlari ile dis ortamlarini birbirinden ayiran ve bina zarfi olarak da bilinen dis duvarlar, pencereler, kapilar, tavan, çati ve diger dösemelerden olusan yapi elemanlari dis etkenlerden korunmalidir. Binalarda isi kaybeden yüzeyler dogru yalitilmazsa isi kaybi ve buna bagli olarak da enerji maliyetleri artmaktadir. Özellikle müteahhitler ve kullanicilar isi kayiplarini göz ardi ederek konutlarin sadece dis özelligine önem vermekte, konutlarin yapim asamasinda uygun olmayan yapi malzemeleri seçimi ve yapilmayan çok basit uygulamalar ile binanin kullanim ömrü süresince bina sahiplerinin bütçelerine hem de daha fazla yakit tüketerek çevreye ve ülke ekonomisine zarar vermektedir. Bu olumsuzluklari engellemek amaciyla 2000 yilinda yürürlüge giren Binalarda Isi Yalitimi Yönetmeligi’ne göre yeni konutlar isi yalitim uygulamasi gerçeklestirilmis sekilde projelendirilmek zorunda olup eski binalarin da 2020 yilina kadar Enerji Kimlik Belgesi alma zorunlulugu bulunmaktadir. Enerji kimlik belgesi temininin en önemli adimi da konutlarin isi izolasyonu uygulamasinin gerçeklestirilmis olmasidir. Binalarda isi yalitim kalinliginin optimum sekilde seçilmesi, isil konforun saglanmasinda ve bina enerji sinifinini belirlenmesinde en önemli etkenlerden biridir.

NEDEN ISI YALITIMI YAPTIRMALIYIZ
Isi yalitim uygulamalari ile konutlariniza bir iyilik yapabilir ve.. 
kentyapi Kisin sogugu yazin ise sicagi geçirmeyen isi yalitim sistemleri ile 4 mevsim kusursuz performans için kalici çözümlerden faydalanabilirsiniz.

kentyapi Dogru yalitim uygulamalari ile isitma ve sogutma giderlerinizde %40 -60 oraninda tasarruf saglayabilirsiniz. Siz konforun keyfini sürerken elde edilen enerji tasarrufu sayesinde isi yalitim maliyeti 3 kis sezonunda amortisman süresini dolduracaktir.

kentyapi Evlerinizde rutubet degil huzur olsun.. Isi yalitim uygulamalari ile konutlarinizi küf ve nemden uzak tutarak saglikli ve rahat yuvanizin tadini çikartabilirsiniz.

kentyapi Isi yalitim uygulamalari ile konutlarinizda saglayacaginiz konforun yanisira olumsuz dis etkenlerden koruyarak bakim, onarim vb. masraflarinizi azaltabilirsiniz.

kentyapi Isi yalitim uygulamalari Türkiye ve Avrupa Standartlarina uygun ve ekolojik dengeyi korumaya yardimci bir sistemdir. Kömür ya da dogalgaz gibi fosil yakitlarin tüketiminin azaltilmasi ile cüzdaniniz kadar doganin da yüzünü güldürebilirsiniz. Dis cephe isi yalitimi ile zararli emisyonlarin etkisinin azalmasina yardimci olabilir ve gelecek nesillere daha saglikli bir dünya birakilmasini saglayabilirsiniz.

Isi yalitim sektöründe yaptigi kaliteli uygulamalar ile liderligini koruyan KENTYAPI, isi yalitim uygulamalari disinda müsterilerine sagladigi ek hizmetlerle de çevresine deger katmaktadir. Güçlü tedarikçi agi ile genis bir yelpazede ek uygulama hizmeti veren KENTYAPI, yenilikçi kimligiyle dünya ve Türkiye’deki trendleri takip ederek müsteriye özel çözümler sunmaktadir.